Start arrow Baza dydaktyczna arrow Dostęp do komputerów
Dostęp do komputerów PDF Drukuj Email
Wpisał: Administrator   
16.02.2007.

Studenci mają dostęp do sprzętu komputerowego w 3 Laboratoriach Komputerowych z dostępem do internetu, oraz w laboratoriach specjalistycznych. Do dyspozycji studentów jest studencki serwer linuksowy. Komputery, w większości z procesorami dwurdzeniowymi i monitorami LCD, wyposażone są w następujące oprogramowanie: MS Windows 7, pakiet Microsoft Office, Matlab 2008 i Matlab 2012, LabView 2011, Fortran, Delphi, C++, MySQL, PHP.

W laboratoriach realizowane są zajęcia z przedmiotów informatycznych: - podstawy programowania w C++ lub Java, programowanie obiektowe w języku C++ lub Java, programowanie sieciowe oraz metody numeryczne, podstawy baz danych i grafiki komputerowej.

W salach wykładowych i laboratoriach kompleksu uniwersyteckiego przy Al. Prof. Kaliskiego znajdują się gniazda, umożliwiające korzystanie z internetu przewodowego, a także bezpłatny bezprzewodowy dostęp do Internetu za pomocą systemu Eduroam (http://www.eduroam.utp.edu.pl/). Studenci mają także dostęp do Internetu w domach studenta.
Zmieniony ( 06.02.2013. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »